Echipa lui Șumudică, eliminată din Cupa Turciei de o formație din Liga a 2-a. Yeni Malatyaspor, șapte înfrângeri în ultimele 11 meciuri (Video)

Publicat: 30 dec. 2021, 17:00, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Yeni Malatyaspor continuă rezultate slabe din acest final de an. Echipa antrenată de Marius Șumudică (50 de ani) a fost eliminată din 16-imile Cupei Turciei de ocupanta locului patru din liga a doua, Bandirmaspor, scor 2-3.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 9, prin Can Davas, iar în minutul 37 scorul era 2-0 pentru Bandirmaspor. Yeni Malatya a redus din diferență până la pauză, prin Eskihellac, dar la 10 minute după revenirea de la cabine, Can Davas a făcut dubla. Golul din ultimul minut al lui Buyuk nu a mai contat decât pentru statistici. Formația lui Șumudică a înregistrat a șaptea înfrângere în ultimele 11 jocuri în toate competițiile.

Fanii lui Malatyaspor au răbufnit la adresa antrenorului român. ”Nu mai prinde rugăciunea de seară după rezultatul ăsta”, ”El face bani în Turcia. Rușine pentru timpul și banii investiți în omul acesta!” sau ”Nu îl mai puneți pe Șumudică antrenor în Turcia. Să faci bani de la echipele turcești cu zero talent pare ușor pentru toată lumea”, au scris suporterii pe rețelele sociale.