FCSB – CS Universitatea Craiova 0-2, în etapa a 3-a a play-off-ului Ligii 1. Oltenii dădură lovitura (Video)

Publicat: 03 apr. 2022, 21:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FCSB - CS Universitatea Craiova 0-2, în etapa a 3-a a play-off-ului Ligii 1. Oltenii dădură lovitura (Video)

CS Universitatea Craiova a învins-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0 pe FCSB, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1.

Roș-albaștrii au început tare, iar Octavian Popescu a semnat prima ocazie a partidei în minutul 3.

Cu un minut înainte de pauză, Koljic a deviat pentru Ivan, iar acesta a fost faultat în careu de Iulian Cristea. Arbitrul Iulian Feșnic a acordat penalty pentru olteni, iar Ivan a transformat lovitura de pedeapsă.

FCSB a fosta proape de gol în minutul 51, prin Șut. Pigliacelli a avut însă o paradă superbă. Bic a marcat golul de 2-0 pentru CS Universitatea Craiova, în minutul 74, dintr-un voleu cu exteriorul.

CS Universitatea Craiova ocupă locul 3, cu 33 de puncte, iar FCSB e pe 2, cu 37 de puncte. Liderul, CFR Cluj (42 de puncte), va juca luni, cu FC Argeș.

FCSB: Târnovanu – V. Creţu (V. Gheorghe ’75), Vinicius, Cristea, Radunovic – Olaru, Şut (Mamut ’77), Edjouma (Keşeru ’46) – Oct. Popescu, Tănase, Coman (Cordea ’46). Antrenor: Anton Petrea.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Bancu, Screciu, Papp, Vătăjelu (Vlădoiu ’80) – A. Creţu, Mateiu (Bic ’64) – Ivan, Nistor (Baiaram ’74), Gustavo (M. Constantin ’81) – Koljic (Markovic ’64).  Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.