FCSB, învinsă de Farul Constanța, în etapa a 28-a a Ligii 1 (Video)

Publicat: 27 feb. 2022, 23:16, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

FCSB a fost învinsă de Farul Constanța, scor 0-2, într-un meci disputat duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei a 28-a a Ligii 1.

Oaspeții au atacat din debutul partidei, iar prima ocazie mare de gol a avut loc în minutul 9, când Adrian Petre a ratat cu toată poarta în față. În minutul 42,  Jefte a deschis scorul cu un șut din interiorul careului. Al doilea gol al partidei a fost marcat în minutul 59. Radaslavscu a centrat, Moldoveanu a prelungit pe spate, iar Ghiță a înscris.

FCSB a replicat în minutul 64, prin Ianis Stoica. FCSB ocupă locul 2, cu 59 de puncte, iar Farul e pe 5, cu 45 de puncte. Lider e CFR Cluj, cu 70 de puncte.

FCSB: Vlad – Ov. Popescu, Vinicius (Miron ’83), Cristea, Şerban (Keşeru ’60) – Tănase, Edjouma (Perianu ’60), Oct. Popescu – Cordea, Dumiter (Stoica ’46), Coman (V. Gheorghe ’46). Antrenor: Anton Petrea

Farul Constanţa: Aioani – Boboc (Dussaut ’56), Larie, Ghiţă, De Nooijer – Radaslavescu (Sîrbu ’72), Mladen, Grameni – Betancor (Buta ’86), Ad. Petre (Pitu ’72), Omoh (Moldoveanu ’56). Antrenor: Gheorghe Hagi