FCU Craiova 1948 – CFR Cluj 3-1, în etapa a 2-a a Superligii. Înfrângere severă suferită de campioana României (Video)

Publicat: 24 iul. 2022, 22:14, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FCU Craiova 1948 - CFR Cluj 3-1, în etapa a 2-a a Superligii. Înfrângere severă suferită de campioana României (Video)

FCU Craiova 1948 a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 3-1, într-un meci disputant duminică în etapa a doua a Superligii.

Campioana României a deschis scorul la Craiova, în minutul 14, prin Deac. Gazdele au egalat prin van Durmen în minutul 32, din pasa lui Juan Bauza.

În minutul 46, Bălgrădean a respins o minge la Baeten, însă Compagno a fost pe fază şi a dus scorul la 2-1.  van Durmen a stabilit scorul final, în minutul 72, 3-1 pentru FCU Craiova 1948.

FCU Craiova 1948: Popa – Negru (R. Grigore 90’), Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah, Achim – Baten (Marquet 80’), Bauza (Sidibe 90’), van Durmen (Chiţu 86’) – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru

CFR Cluj: Bălgrădean – Braun, Graovac, Yuri Matias, Camora – Deac, Boateng (Hoban 78’), Muhar (Bordeianu 63’) – Ad. Păun (Hammershoy-Mistrati 46’), Debeljuh (Jefte Betancor 46’), Petrila (Gîdea 78’). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: van Durmen 26 Compagno 57 / Deac 45+1, Bordeianu 67, Boateng 72, Hoban 84

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Radu Adrian Ghinguleac, Andrei Constantinescu – Bogdan Dumitrache.

Arbitri VAR: Radu Petrescu – Vlad Bârleanu

Observator: Andrei Ioniţă