Patrick Sebastian Dinu, noua senzație a sportului românesc. Întotătorul a câștigat medalia de aur în proba de 100 m mixt

Publicat: 11 nov. 2023, 20:33, de Mariana Olteanu, în SPORT , ? cititori

Patrick Sebastian Dinu a câștigat medalia de aur în proba de 100 m mixt din cadrul Campionatului Naţional în bazin de 25 de metri, competiţie care are loc la Otopeni. David Popovici a luat medalia de bronz.

Patrick Sebastian Dinu a cucerit aurul, reușind să încheie proba cu timpul de 54.17. Sportivul a fost urmat în clasament de Mihai Gergely (54.41) și de David Popovici. Elevul antrenorului Adrian Rădulescu va mai concura la Otopeni, duminică, la 50 m liber.

Campionatul Național, desfășurat la Otopeni, are ca scop pregătirea sportivilor în vederea Campionatului European în bazin de 25 de metri, programat luna viitoare (5-10 decembrie), tot la Otopeni.