Crește numărul școlilor ce folosesc catalogul electronic. Ce unități fac parte din noul program – pilot

Elevii din 742 de unități de învățământ din întreaga țară vor fi notați din acest an în catalogul electronic, de trei ori mai mulți față de anul trecut.

Noul regulamentul de organizare și funcționare a unităților de învățământ preuniversitar 2022 a fost publicat în Monitorul Oficial și intră în vigoare din 5 septembrie 2022.





Anul trecut au fost 248 de unități de învățământ din țară alese de minister pentru care au putut trece notele în catalogul electronic.

Acesta va exista și în format fizic, fiind tipărit, semnat, avizat și arhivat de directorul unității de învățământ, la finalul anului școlar.

Elevilor aflați în situație de transfer dintr-o unitate de învățământ care folosește catalog electronic li se eliberează situația școlară consemnată în foaia matricolă.

Unitățile de învățământ de stat incluse în proiectul – pilot asigură din bugetul propriu achiziționarea programelor/ serviciilor de catalog electronic, fiind interzisă solicitarea achitării acestor servicii de către elevi sau părinți.

Lista completă a unităților școlare cuprinse în noul program – pilot poate fi consultată aici:

1 Alba 1 Alba Iulia Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia
2 Alba 2 Ighiu Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Ighiu
3 Alba 3 Sebeș Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș
4 Alba 4 Pianu de Sus Școala Gimnazială Pianu de Sus
5 Alba 5 Cricău Școala Gimnazială „Decebal” Cricău
6 Alba 6 Cugir Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir
7 Alba 7 Abrud Școala Gimnazială „Avram Iancu” Abrud
8 Alba 8 Alba Iulia Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia
9 Alba 9 Alba Iulia Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia
10 Alba 10 Cugir Colegiul Tehnic „I.D. Lăzărescu” Cugir
11 Alba 11 Cugir Școala Gimnazială „Iosif Pervain” Cugir
12 Alba 12 Cugir Liceul Teoretic „David Prodan” Cugir
13 Alba 13 Poșaga de Jos Școala Gimnazială Poșaga de Jos
14 Alba 14 Ocoliș Școala Gimnazială Ocoliș
15 Alba 15 Alba Iulia Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia
16 Alba 16 Alba Iulia Școala Primară „1 Decembrie 1918” Alba Iulia
17 Alba 17 Aiud Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud
18 Alba 18 Blaj Colegiul Național „Imclain” Blaj
19 Alba 19 Alba Iulia Colegiul Național „Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia
20 Alba 20 Avram Iancu Școala Gimnazială „Avram Iancu” Avram Iancu
21 Alba 21 Ciugud Școala Gimnazială Ciugud
22 Arad 1 Arad Școala Gimnazială „Regina Maria”
23 Arad 2 Arad Colegiul Național „Vasile Goldiș”
24 Arad 3 Arad Colegiul Național „Preparandia — Dimitrie Țichindeal”
25 Arad 4 Arad Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară
26 Arad 5 Apateu Școala Gimnazială „Gheorghe Popovici”
27 Arad 6 Cermei Liceul Teoretic Cermei
28 Arad 7 Groșeni Școala Gimnazială Groșeni
29 Arad 8 Hășmaș Școala Gimnazială Hășmaș
30 Arad 9 Miniș Liceul Tehnologic „Vasile Juncu”
31 Arad 10 Nădlac Liceul Teoretic „Jozef Gregor Tajovsky”
32 Arad 11 Șimand Școala Gimnazială Șimand
33 Arad 12 Șofronea Școala Gimnazială „Virgil Iovănaș”
34 Arad 13 Zădăreni Școala Gimnazială Zădăreni
35 Argeș 1 Ștefan cel Mare Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare”
36 Argeș 2 Pitești Colegiul Național „Ion C. Brătianu”
37 Argeș 3 Mioveni Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu”
38 Argeș 4 Mioveni Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu”
39 Argeș 5 Șuici Școala Gimnazială „Toma Brătianu”
40 Argeș 6 Cepari Școala Gimnazială „Nicolae Velea”
41 Argeș 7 Pitești Colegiul Național „Alexandru Odobescu”
42 Argeș 8 Curtea de Argeș Liceul Tehnologic „Ferdinand I”
43 Argeș 9 Pitești Școala Gimnazială „Ion Minulescu”
44 Argeș 10 Mioveni Școala Gimnazială „George Topîrceanu”
45 Argeș 11 Stolnici Școala Gimnazială „Constantin Bălăceanu”
46 Argeș 12 Pitești Școala Gimnazială „Negru Vodă”
47 Argeș 13 Pitești Colegiul Național „Zinca Golescu”
48 Bacău 1 Bacău Colegiul Național „Ferdinand I”
49 Bacău 2 Bacău Colegiul Tehnic de Comunicații „Nicolae Vasilescu-Karpen”
50 Bacău 3 Bacău Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău
51 Bacău 4 Bacău Colegiul Național Pedagogic „Ștefan cel Mare”
52 Bacău 5 Bacău Școala Gimnazială „Mihai Drăgan”
53 Bacău 6 Onești Colegiul Național „Dimitrie Cantemir”
54 Bacău 7 Târgu Ocna Școala Gimnazială Nr. 1
55 Bacău 8 Târgu Ocna Școala Gimnazială Nr. 2
56 Bacău 9 Târgu Ocna Colegiul Național „Costache Negri”
57 Bacău 10 Podu Turcului Liceul Tehnologic „Alexandru Vlahuță”
58 Bacău 11 Scorțeni Școala Gimnazială Scorțeni
59 Bacău 12 Sascut Școala Gimnazială Sascut
60 Bacău 13 Răcăciuni Școala Gimnazială Răcăciuni
61 Bacău 14 Plopana Școala Gimnazială Plopana
62 Bihor 1 Beiuș Colegiul Național „Samuil Vulcan”
63 Bihor 2 Marghita Liceul Tehnologic „Horea”
64 Bihor 3 Oradea Liceul Teoretic „Aurel Lazăr”
65 Bihor 4 Sântandrei Școala Gimnazială Nr. 1
66 Bihor 5 Derna Școala Gimnazială Nr. 1
67 Bistrița-Năsăud 1 Bistrița Colegiul Național „Liviu Rebreanu”
68 Bistrița-Năsăud 2 Bistrița Colegiul Național „Andrei Mureșanu”
69 Bistrița-Năsăud 3 Bistrița Colegiul Tehnic „Infoel”
70 Bistrița-Năsăud 4 Bistrița Liceul Tehnologic Agricol
71 Bistrița-Năsăud 5 Bistrița Liceul Tehnologic de Servicii
72 Bistrița-Năsăud 6 Bistrița Liceul Teoretic Sanitar
73 Bistrița-Năsăud 7 Bistrița Școala Gimnazială Nr. 1
74 Bistrița-Năsăud 8 Bistrița Liceul Creștin Logos
75 Bistrița-Năsăud 9 Beclean Colegiul Național „Petru Rareș”
76 Bistrița-Năsăud 10 Beclean Liceul Tehnologic Agricol
77 Bistrița-Năsăud 11 Năsăud Liceul Silvic „Transilvania”
78 Bistrița-Năsăud 12 Sângeorz-Băi Liceul Teoretic „Solomon Haliță”
79 Bistrița-Năsăud 13 Căianu Mic Liceul Tehnologic „Ion Căian Românul”
80 Bistrița-Năsăud 14 Dumitra Școala Gimnazială Dumitra
81 Bistrița-Năsăud 15 Ilva Mică Școala Gimnazială „Demian Nechiti”
82 Bistrița-Năsăud 16 Rebrișoara Școala Gimnazială „Iacob și Ioachim Mureșanu”
83 Bistrița-Năsăud 17 Șieu Școala Gimnazială Șieu
84 Bistrița-Năsăud 18 Teaca Liceul Teoretic „Constantin Roman Vivu”
85 Botoșani 1 Botoșani Colegiul Național „A.T. Laurian”
86 Botoșani 2 Botoșani Liceul „Alexandru cel Bun”
87 Botoșani 3 Botoșani Școala Profesională de Cooperație
88 Botoșani 4 Botoșani Școala Gimnazială Nr. 7
89 Botoșani 5 Dorohoi Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi
90 Botoșani 6 Lunca/Botoșani Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca
91 Botoșani 7 Sulița/Botoșani Școala Gimnazială Nr. 1 Sulița
92 Botoșani 8 Havârna Școala Gimnazială „Ioan Cernat” Havârna
93 Brăila 1 Brăila Colegiul Național „Gheorghe Munteanu Murgoci”
94 Brăila 2 Brăila Colegiul Național „Ana Aslan”
95 Brăila 3 Ianca Liceul Teoretic „Constantin Angelescu”
96 Brăila 4 Brăila Liceul cu Program Sportiv
97 Brăila 5 Măxineni Liceul Tehnologic „Matei Basarab” Măxineni
98 Brăila 6 Chiscani Școala Gimnazială Chiscani
99 Brăila 7 Șuțești Școala Gimnazială „Costache Grigore Șuțu”
100 Brăila 8 Brăila Școala Gimnazială „Dr. Luca”
101 Brăila 9 Romanu Școala Gimnazială Romanu
102 Brăila 10 Salcia Tudor Școala Gimnazială Salcia Tudor
103 Brăila 11 Siliștea Școala Gimnazială Siliștea
104 Brașov 1 Brașov Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov
105 Brașov 2 Brașov Liceul Vocațional de Arte Plastice „Hans Mattis Teutsch” Brașov
106 Brașov 3 Brașov Colegiul Național de Informatică „Gr. Moisil”
107 Brașov 4 Bod Școala Gimnazială Bod
108 Brașov 5 Prejmer Colegiul pentru Agricultură
și Industrie Alimentară „Țara Bârsei” Prejmer
109 Brașov 6 Făgăraș Școala Gimnazială „Ovid Densușianu”, Făgăraș
110 Brașov 7 Tărlungeni Școala Gimnazială Tărlungeni
111 Brașov 8 Brașov Școala Gimnazială Nr. 6 „Iacob Mureșianu”, Brașov
112 Brașov 9 Victoria Colegiul Tehnic „Dr. Al. Bărbat”, Victoria
113 Brașov 10 Victoria Liceul Teoretic „I. C. Drăgușanu”, Victoria
114 Brașov 11 Brașov Școala Gimnazială Nr. 5 Brașov
115 Brașov 12 Săcele Școala Gimnazială Nr. 5 Săcele
116 Brașov 13 Zărnești Școala Gimnazială Nr. 3 „Pompiliu Dan” Zărnești
117 Brașov 14 Brașov Liceul „Andrei Mureșanu”, Brașov
118 Brașov 15 Brașov Colegiul Național „Johannes Honterus” Brașov
119 Brașov 16 Brașov Școala Gimnazială Nr. 27 „Anatol Ghermanschi” Brașov
120 Brașov 17 Zărnești Școala Gimnazială Nr. 2 Zărnești
121 Brașov 18 Hălchiu Școala Gimnazială Hălchiu
122 București 1 București Colegiul Național „Ion Neculce”
123 București 2 București Liceul Teoretic „C-tin Brâncoveanu”
124 București 3 București Liceul Teoretic „Jean Monnet”
125 București 4 București Liceul Teoretic „Nicolae Iorga”
126 București 5 București Liceul Teoretic Bulgar „Hristo Botev”
127 București 6 București Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”
128 București 7 București Școala Gimnazială „Alexandru Costescu”
129 București 8 București Școala Gimnazială „Geo Bogza”
130 București 9 București Școala Gimnazială „I. Heliade Rădulescu”
131 București 10 București Școala Gimnazială „Nicolae Titulescu”
132 București 11 București Școala Gimnazială „Pia Brătianu”
133 București 12 București Școala Gimnazială „Sf. Nicolae”
134 București 13 București Școala Gimnazială „Titu Maiorescu”
135 București 14 București Școala Gimnazială „Uruguay”
136 București 15 București Școala Gimnazială Nr. 179
137 București 16 București Școala Gimnazială Nr. 183
138 București 17 București Școala Gimnazială Nr. 7
139 București 18 București Liceul Teoretic German „Idees”
140 București 19 București Școala Gimnazială „Avenor”
141 București 20 București Școala Gimnazială „Fridolin”
142 București 21 București Școala Gimnazială Liberă „Waldorf”
143 București 22 București Școala Primară „Arkedo & International School”
144 București 23 București Școala Primară „Montessori School Orizonturi Libere”
145 București 24 București Școala Primară „Little Genius”
146 București 25 București Școala Gimnazială „Maria Rosetti”
147 București 26 București Școala Gimnazială Nr. 40
148 București 27 București Școala Gimnazială Nr. 41
149 București 28 București Școala Gimnazială Nr. 49
150 București 29 București Școala Gimnazială Nr. 56
151 București 30 București Școala Gimnazială Nr. 66
152 București 31 București Colegiul Național „Școala Centrală”
153 București 32 București Colegiul Economic „A. D. Xenopol”
154 București 33 București Liceul Teoretic Bilingv „Ita Wegman”
155 București 34 București Liceul Teoretic „Lucian Blaga”
156 București 35 București Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”
157 București 36 București Colegiul Tehnic „Edmond Nicolau”
158 București 37 București Liceul Tehnologic „Nikola Tesla”
159 București 38 București Școala Gimnazială „Ferdinand I”
160 București 39 București Școala Gimnazială Nr. 20
161 București 40 București Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu”
162 București 41 București Școala Gimnazială „Cezar Bolliac”
163 București 42 București Școala Gimnazială „Leonardo Da Vinci”
164 București 43 București Școala Gimnazială Nr. 80
165 București 44 București Școala Gimnazială Nr. 88
166 București 45 București Școala Gimnazială Nr. 92
167 București 46 București Școala Gimnazială Nr. 116
168 București 47 București Școala Gimnazială Nr. 149
169 București 48 București Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”
170 București 49 București Liceul Teoretic „Benjamin Franklin”
171 București 50 București Complex Educațional „Laude-Reut”
172 București 51 București Liceul Teoretic „Mihai Ionescu”
173 București 52 București Școala Primară „Spectrum”
174 București 53 București Liceul Internațional de Informatică București
175 București 54 București Liceul Teologic Penticostal „Emanuel”
176 București 55 București Liceul Tehnologic de Metrologie „Traian Vuia”
177 București 56 București Școala Gimnazială Nr. 165
178 București 57 București Colegiul Național „Gheorghe Șincai”
179 București 58 București Școala Gimnazială „Kids Palace”
180 București 59 București Școala Gimnazială Nr. 103
181 București 60 București Școala Gimnazială Nr. 128
182 București 61 București Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
183 București 62 București Școala Gimnazială Nr. 150
184 București 63 București Școala Gimnazială Nr. 280
185 București 64 București Liceul Teoretic „Dimitrie Bolintineanu”
186 București 65 București Colegiul Economic „Viilor”
187 București 66 București Colegiul Național „Elena Cuza”
188 București 67 București Colegiul Național „Grigore Moisil”
189 București 68 București Colegiul Economic „Costin C. Kirițescu”
190 București 69 București Colegiul Tehnic „Iuliu Maniu”
191 București 70 București Liceul cu Program Sportiv „Mircea Eliade”
192 București 71 București Școala Gimnazială „Sfântul Calinic de la Cernica”
193 București 72 București Școala Gimnazială „Orizont”
194 București 73 București Școala Gimnazială „Regina Maria”
195 București 74 București Școala Gimnazială „Adrian Păunescu”
196 București 75 București Școala Gimnazială „Regele Mihai I”
197 București 76 București Școala Gimnazială Nr. 117
198 București 77 București Școala Gimnazială Nr. 153
199 București 78 București Școala Gimnazială Nr. 156
200 București 79 București Școala Gimnazială Nr. 168
201 București 80 București Școala Gimnazială Nr. 197
202 București 81 București Școala Gimnazială Nr. 206
203 București 82 București Școala Gimnazială Nr. 279
204 București 83 București Școala Gimnazială Nr. 311
205 București 84 București Liceul Româno-Finlandez
206 București 85 București Școala Gimnazială „Grigore Ghica Voievod”
207 București 86 București Școala Superioară Comercială „N. Kretzulescu”
208 București 87 București Școala Primară „Ana Lugojana”
209 București 88 București Liceul Teologic Adventist „Ștefan Demetrescu”
210 București 89 București Școala Gimnazială Nr. 79
211 Buzău 1 Smeeni Școala Gimnazială Smeeni
212 Buzău 2 Buzău Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău
213 Buzău 3 Amaru Școala Gimnazială Amaru
214 Buzău 4 Buzău Liceul Tehnic
215 Buzău 5 Buzău Liceul cu Program Sportiv „Iolanda Balaș Soter”
216 Buzău 6 Râmnicu Sărat Liceul Teoretic „Ștefan cel Mare”
217 Buzău 7 Buzău Colegiul Național „Spiru C. Haret”
218 Buzău 8 Buzău Colegiul Economic Buzău
219 Buzău 9 Buzău Școala Gimnazială „George Emil Palade”
220 Buzău 10 Buzău Liceul Teoretic „Alexandru Marghiloman”
221 Buzău 11 Râmnicu Sărat Școala Gimnazială „Gheorghe Vernescu”
222 Buzău 12 Buzău Liceul Special pentru Deficienți de Vedere
223 Buzău 13 Poșta Câlnău Școala Gimnazială „Constantin Ivănescu”
224 Buzău 14 Râmnicu Sărat Colegiul Național „Alexandru Vlahuță”
225 Buzău 15 Merei Școala Gimnazială Merei
226 Buzău 16 Buzău Colegiul Național „B.P. Hașdeu”
227 Buzău 17 Buzău Liceul de Arte „Margareta Sterian”
228 Buzău 18 Buzău Liceul Tehnologic Meserii și Servicii
229 Buzău 19 Buzău Liceul Tehnologic Economic „Elina Matei Basarab”
230 Călărași 1 Călărași Liceul Pedagogic „Ștefan Bănulescu” Călărași
231 Călărași 2 Oltenița Colegiul Național „Neagoe Basarab” Oltenița
232 Călărași 3 Fundulea Liceul Tehnologic Nr. 1 Fundulea
233 Călărași 4 Călărași Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Călărași
234 Călărași 5 Curcani Școala Gimnazială Nr. 1 Curcani
235 Călărași 6 Dichiseni Școala Gimnazială Nr. 1 Dichiseni
236 Călărași 7 Ștefan cel Mare Școala Gimnazială „Dragoș Marin” Ștefan cel Mare
237 Călărași 8 Răzvani Școala Gimnazială Nr. 1 Răzvani
238 Călărași 9 Ștefan Vodă Școala Gimnazială Nr. 1 Ștefan Vodă
239 Călărași 10 Unirea Școala Gimnazială Nr. 1 Unirea
240 Călărași 11 Vasilați Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați
241 Caraș-Severin 1 Oravița Liceul Teoretic „General Dragalina”
242 Caraș-Severin 2 Glimboca Școala Gimnazială „Gheorghe Frățilă”
243 Caraș-Severin 3 Oțelu Roșu Liceul Bănățean
244 Caraș-Severin 4 Oțelu Roșu Școala Gimnazială Nr. 3
245 Caraș-Severin 5 Căvăran Școala Gimnazială „Constantin Daicoviciu”
246 Caraș-Severin 6 Domașnea Școala Gimnazială Domașnea
247 Caraș-Severin 7 Naidăș Școala Gimnazială „Vasile Versavia”
248 Caraș-Severin 8 Sasca Montană Școala Gimnazială „Mihai Novac”
249 Caraș-Severin 9 Reșița Colegiul Național „Traian Lalescu”
250 Caraș-Severin 10 Moldova Nouă Liceul Tehnologic „Clisura Dunării”
251 Caraș-Severin 11 Caransebeș Colegiul Național „C.D. Loga”
252 Cluj 1 Bonțida Școala Profesională Răscruci, comuna Bonțida
253 Cluj 2 Ceanu Mare Școala Gimnazială Ceanu Mare, comuna Ceanu Mare
254 Cluj 3 Chinteni Școala Gimnazială Chinteni, comuna Chinteni
255 Cluj 4 Ciucea Școala Gimnazială „Octavian Goga” Ciucea, comuna Ciucea
256 Cluj 5 Cluj-Napoca Colegiul de Servicii în Turism „Napoca” Cluj-Napoca
257 Cluj 6 Cluj-Napoca Colegiul Economic „Iulian Pop” Cluj-Napoca
258 Cluj 7 Cluj-Napoca Colegiul Național „George Barițiu” Cluj-Napoca
259 Cluj 8 Cluj-Napoca Colegiul Național „George Coșbuc” Cluj-Napoca
260 Cluj 9 Cluj-Napoca Colegiul Național Pedagogic „Gheorghe Lazăr” Cluj-Napoca
261 Cluj 10 Cluj-Napoca Colegiul Tehnic „Ana Aslan” Cluj-Napoca
262 Cluj 11 Cluj-Napoca Colegiul Tehnic „Raluca Ripan” Cluj-Napoca
263 Cluj 12 Cluj-Napoca Colegiul Tehnic de Comunicații „Augustin Maior” Cluj-Napoca
264 Cluj 13 Cluj-Napoca Colegiul Tehnic Energetic Cluj-Napoca
265 Cluj 14 Cluj-Napoca Liceul cu Program Sportiv Cluj-Napoca
266 Cluj 15 Cluj-Napoca Liceul de Arte Vizuale „Romulus Ladea” Cluj-Napoca
267 Cluj 16 Cluj-Napoca Liceul de Informatică „Tiberiu Popoviciu” Cluj-Napoca
268 Cluj 17 Cluj-Napoca Liceul Greco-Catolic „Inochentie Micu” Cluj-Napoca
269 Cluj 18 Cluj-Napoca Liceul Tehnologic „Alexandru Borza” Cluj-Napoca
270 Cluj 19 Cluj-Napoca Liceul Tehnologic „Aurel Vlaicu” Cluj-Napoca
271 Cluj 20 Cluj-Napoca Liceul Tehnologic Baptist „Emanuel” Cluj-Napoca
272 Cluj 21 Cluj-Napoca Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca
273 Cluj 22 Cluj-Napoca Liceul Teoretic „Apaczai Csere Janos” Cluj-Napoca
274 Cluj 23 Cluj-Napoca Liceul Teoretic „Bathory Istvan” Cluj-Napoca
275 Cluj 24 Cluj-Napoca Liceul Teoretic „Brassai Samuel” Cluj-Napoca
276 Cluj 25 Cluj-Napoca Liceul Teoretic „Elf” Cluj-Napoca
277 Cluj 26 Cluj-Napoca Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Cluj-Napoca
278 Cluj 27 Cluj-Napoca Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” Cluj-Napoca
279 Cluj 28 Cluj-Napoca Liceul Unitarian „Janos Zsigmond” Cluj-Napoca
280 Cluj 29 Cluj-Napoca Școala Gimnazială „Alexandru Vaida Voevod” Cluj-Napoca
281 Cluj 30 Cluj-Napoca Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși” Cluj-Napoca
282 Cluj 31 Cluj-Napoca Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Cluj-Napoca
283 Cluj 32 Cluj-Napoca Școala Gimnazială „Ion Creangă” Cluj-Napoca
284 Cluj 33 Cluj-Napoca Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca
285 Cluj 34 Cluj-Napoca Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Cluj-Napoca
286 Cluj 35 Cluj-Napoca Școala Gimnazială „Nicolae Titulescu” Cluj-Napoca
287 Cluj 36 Cluj-Napoca Școala Gimnazială Internațională „Spectrum” Cluj-Napoca
288 Cluj 37 Cluj-Napoca Transylvania College
289 Cluj 38 Dej Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Dej
290 Cluj 39 Dej Liceul Teoretic „Alexandru Papiu Ilarian” Dej
291 Cluj 40 Florești Liceul Teoretic „Dumitru Tăuțan” Florești
292 Cluj 41 Florești Școala Gimnazială „Gheorghe Șincai” Florești
293 Cluj 42 Geaca Școala Gimnazială Geaca
294 Cluj 43 Huedin Liceul Tehnologic „Vlădeasa” Huedin
295 Cluj 44 Huedin Liceul Teoretic „Octavian Goga” Huedin
296 Cluj 45 Iclod Școala Gimnazială Iclod
297 Cluj 46 Jucu Școala Gimnazială „George Barițiu” Jucu de Sus, comuna Jucu
298 Constanța 1 Cernavodă Școala Gimnazială „Mircea Eliade”
299 Constanța 2 Constanța Liceul Energetic Constanța
300 Constanța 3 Cernavodă Liceul Teoretic „Anghel Saligny”
301 Constanța 4 Constanța Liceul Teoretic „Ovidius”
302 Constanța 5 Medgidia Școala Gimnazială „I.L. Caragiale”
303 Constanța 6 Eforie Sud Liceul Teoretic „Carmen Sylva”
304 Constanța 7 Medgidia Școala Gimnazială „Lucian Grigorescu”
305 Constanța 8 Hârșova Școala Gimnazială Nr. 1
306 Constanța 9 Nicolae Bălcescu Liceul Tehnologic „I.C. Brătianu”
307 Constanța 10 Constanța Liceul Teoretic „Traian”
308 Constanța 11 Hârșova Liceul Teoretic „Ioan Cotovu”
309 Constanța 12 Constanța Școala Gimnazială Nr. 10 „M. Koiciu”
310 Constanța 13 Dobromir Liceul Tehnologic „Radu Prișcu”
311 Constanța 14 Eforie Nord Școala Gimnazială Nr. 1
312 Constanța 15 Constanța Școala Gimnazială Nr. 37
313 Constanța 16 Medgidia Școala Gimnazială „C-tin Brâncuși”
314 Constanța 17 Constanța Școala Gimnazială „Petre Ispirescu”
315 Constanța 18 Horia Școala Gimnazială Nr. 1
316 Constanța 19 Constanța Școala Gimnazială „Colibri”
317 Constanța 20 Constanța Școala Primară „Noua Generație”
318 Constanța 21 Constanța Liceul Economic „V. Madgearu”
319 Constanța 22 Constanța Școala Gimnazială Nr. 43 „Ferdinand”
320 Constanța 23 Constanța Școala Gimnazială „School of London”
321 Constanța 24 Constanța Școala Gimnazială Nr. 40 „A. Vlaicu”
322 Constanța 25 Constanța Liceul Internațional de Informatică
323 Constanța 26 Constanța Școala Gimnazială Spectrum
324 Constanța 27 Constanța Școala Gimnazială Nr. 1 Seimeni
325 Constanța 28 Cernavodă Școala Gimnazială Nr. 2
326 Constanța 29 Negru Vodă Liceul Teoretic „Negru Vodă”
327 Constanța 30 Năvodari Școala Gimnazială „George Enescu”
328 Constanța 31 Constanța Școala Gimnazială Nr. 12 „B.P. Hașdeu”
329 Constanța 32 Cernavodă Școala Gimnazială Nr. 2
330 Constanța 33 Constanța Școala Gimnazială Nr. 30 „G. Țițeica”
331 Constanța 34 Constanța Liceul Teoretic Pontus Euxinus
332 Constanța 35 Constanța Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”
333 Covasna 1 Sfântu Gheorghe Colegiul Național „Székely Mikó”
334 Covasna 2 Sfântu Gheorghe Școala Gimnazială „Gödri Ferenc”
335 Covasna 3 Sfântu Gheorghe Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuși”
336 Covasna 4 Sfântu Gheorghe Școala Gimnazială „Váradi József”
337 Covasna 5 Sfântu Gheorghe Liceul Tehnologic „Puskás Tivadar”
338 Covasna 6 Sfântu Gheorghe Liceul de Arte „Plugor Sándor”
339 Covasna 7 Sfântu Gheorghe Școala Gimnazială „Nicolae Colan”
340 Covasna 8 Ozun Școala Gimnazială „Tatrangi Sándor”
341 Covasna 9 Araci Școala Gimnazială „Romulus Cioflec”
342 Dâmbovița 1 Corbii Mari Școala Gimnazială Corbii Mari
343 Dâmbovița 2 Dragomirești Școala Gimnazială DragomireștI
344 Dâmbovița 3 Nucet Școala Gimnazială Nucet
345 Dâmbovița 4 Ocnița Școala Gimnazială Ocnița
346 Dâmbovița 5 Pucioasa Colegiul Național „Nicolae Titulescu” Pucioasa
347 Dâmbovița 6 Pucioasa Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Pucioasa
348 Dâmbovița 7 Pucioasa Școala Gimnazială Nr. 4 „Elena Donici Cantacuzino” Pucioasa
349 Dâmbovița 8 Răcari Liceul Teoretic „Ion Ghica” Răcari
350 Dâmbovița 9 Târgoviște Colegiul Național „Constantin Carabella” Târgoviște
351 Dâmbovița 10 Târgoviște Colegiul Național Pedagogic „Constantin Cantacuzino” Târgoviște
352 Dâmbovița 11 Târgoviște Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște
353 Dâmbovița 12 Târgoviște Liceul Teoretic „Petru Cercel” Târgoviște
354 Dâmbovița 13 Târgoviște Școala Gimnazială „Coresi” Târgoviște
355 Dâmbovița 14 Titu Școala Gimnazială „Pictor Nicolae Grigorescu” Titu
356 Dolj 1 Craiova Colegiul Național „Elena Cuza”
357 Dolj 2 Craiova Școala Gimnazială „Traian”
358 Dolj 3 Craiova Școala Gimnazială „Mihai Viteazul”
359 Dolj 4 Craiova Colegiul Național „Frații Buzești”
360 Dolj 5 Craiova Liceul „Traian Vuia”
361 Dolj 6 Craiova Liceul Teoretic „Henri Coandă”
362 Dolj 7 Coșoveni Școala Gimnazială Coșoveni
363 Dolj 8 Craiova Liceul „Voltaire”
364 Dolj 9 Podari Școala Gimnazială „Constantin Gheorghiță” Podari
365 Galați 1 Galați Colegiul Național „Vasile Alecsandri”
366 Galați 2 Galați Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”
367 Galați 3 Galați Colegiul Național „Mihail Kogălniceanu”
368 Galați 4 Galați Colegiul Național „Costache Negri”
369 Galați 5 Galați Liceul Teoretic „Mircea Eliade”
370 Galați 6 Galați Liceul Tehnologic „Carol I”
371 Galați 7 Galați Liceul de Turism și Alimentație „Dumitru Moțoc”
372 Galați 8 Galați Liceul Tehnologic „Simion Mehedinți”
373 Galați 9 Galați Școala Gimnazială Nr. 7
374 Galați 10 Galați Școala Gimnazială Nr. 16
375 Galați 11 Galați Școala Gimnazială Nr. 17
376 Galați 12 Galați Școala Gimnazială Nr. 22
377 Galați 13 Galați Școala Gimnazială Nr. 26
378 Galați 14 Galați Școala Gimnazială Nr. 28
379 Galați 15 Galați Școala Gimnazială Nr. 29
380 Galați 16 Galați Școala Gimnazială Nr. 33
381 Galați 17 Galați Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu”
382 Galați 18 Galați Școala Gimnazială „Miron Costin”
383 Galați 19 Galați Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare”
384 Galați 20 Galați Școala Gimnazială „Grigorie Teologul”
385 Galați 21 Galați Școala Gimnazială „Grigore Moisil”
386 Galați 22 Tecuci Școala Gimnazială „Dimitrie Sturdza”
387 Galați 23 Tecuci Școala Gimnazială „Elena Doamna”
388 Galați 24 Cavadinești Școala Gimnazială Nr. 1
389 Galați 25 Independența Școala Gimnazială Nr. 1
390 Galați 26 Vlădești Școala Gimnazială „Sfântul Ierarh Nicolae”
391 Giurgiu 1 Herăști Școala Gimnazială „Elina Basarab”
392 Giurgiu 2 Isvoarele Școala Gimnazială „Stolnicul Constantin Cantacuzino”
393 Gorj 1 Târgu Jiu Colegiul Național „Tudor Vladimirescu”
394 Gorj 2 Polovragi Școala Gimnazială Nr. 1
395 Gorj 3 Bolboși Școala Gimnazială „Nicolae Costescu”
396 Gorj 4 Albeni Școala Gimnazială Nr. 1
397 Harghita 1 Toplița Școala Gimnazială „Miron Cristea”
398 Harghita 2 Toplița Liceul Teoretic „O.C. Tăslăuanu”
399 Harghita 3 Voșlobeni Școala Gimnazială „Teodor Chindea”
400 Harghita 4 Tulgheș Școala Gimnazială
401 Harghita 5 Feliceni Școala Gimnazială „Fülöp Áron”
402 Harghita 6 Bălan Școala Gimnazială „Geo Bogza”
403 Harghita 7 Odorheiu Secuiesc Liceul „Marin Preda”
404 Harghita 8 Odorheiu Secuiesc Liceul Pedagogic „Benedek Elek”
405 Harghita 9 Miercurea Ciuc Liceul Tehnologic „Joannes Kajoni”
406 Hunedoara 1 Petroșani Colegiul Național „Mihai Eminescu” Petroșani
407 Hunedoara 2 Luncoiu de Jos Școala Gimnazială Luncoiu de Jos
408 Hunedoara 3 Hațeg Liceul Teoretic „I.C. Brătianu” Hațeg
409 Hunedoara 4 Brad Liceul Teoretic „Avram Iancu” Brad
410 Hunedoara 5 Deva Liceul cu Program Sportiv „Cetate” Deva
411 Hunedoara 6 Brad Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu” Brad
412 Hunedoara 7 Petroșani Școala Gimnazială Nr. 7 Petroșani
413 Hunedoara 8 Petroșani Colegiul Național de Informatică „Carmen Sylva” Petroșani
414 Hunedoara 9 Simeria Liceul Tehnologic de Transport Feroviar „Anghel Saligny” Simeria
415 Hunedoara 10 Aninoasa Școala Gimnazială „Sfânta Varvara” Aninoasa
416 Hunedoara 11 Deva Colegiul Național Pedagogic „Regina Maria” Deva
417 Hunedoara 12 Deva Școala Gimnazială „Andrei Șaguna” Deva
418 Hunedoara 13 Vața de Jos Școala Gimnazială Vața de Jos
419 Ialomița 1 Făcăeni Școala Gimnazială Făcăeni
420 Ialomița 2 Fetești Liceul Teoretic „Carol I”
421 Ialomița 3 Fetești Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești
422 Ialomița 4 Bucu Școala Gimnazială „Sfântul Ierarh Nicolae”
423 Ialomița 5 Slobozia Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia
424 Ialomița 6 Slobozia Liceul Tehnologic „Al. Ioan Cuza” Slobozia
425 Ialomița 7 Slobozia Liceul Pedagogic „Matei Basarab” Slobozia
426 Ialomița 8 Slobozia Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia
427 Ialomița 9 Ion Roată Școala Gimnazială „Profesor Ioan Man”
428 Ialomița 10 Ograda Școala Gimnazială „Ionel Perlea” Ograda
429 Ialomița 11 Platonești Școala Gimnazială Platonești
430 Ialomița 12 Grivița Școala Profesională „Areta Teodorescu” Grivița
431 Ialomița 13 Fierbinți-Târg Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg
432 Ialomița 14 Țăndărei Școala Gimnazială „Spiru Haret” Țăndărei
433 Iași 1 Municipiul Iași Colegiul Economic Administrativ Iași
434 Iași 2 Municipiul Iași Colegiul Național „Emil Racoviță” Iași
435 Iași 3 Municipiul Iași Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași
436 Iași 4 Municipiul Iași Colegiul Național „Mihai Eminescu” Iași
437 Iași 5 Municipiul Iași Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Iași
438 Iași 6 Municipiul Iași Colegiul Național Iași
439 Iași 7 Municipiul Iași Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
440 Iași 8 Municipiul Iași Colegiul Economic „Virgil Madgearu” Iași
441 Iași 9 Municipiul Iași Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Iași
442 Iași 10 Municipiul Iași Liceul Tehnologic Economic de Turism Iași
443 Iași 11 Municipiul Iași Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iași
444 Iași 12 Municipiul Iași Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil” Iași
445 Iași 13 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun” Iași
446 Iași 14 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Dimitrie A. Sturdza” Iași
447 Iași 15 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Gheorghe I. Brătianu” Iași
448 Iași 16 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
449 Iași 17 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Ion Ghica” Iași
450 Iași 18 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Ion Simionescu” Iași
451 Iași 19 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
452 Iași 20 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” Iași
453 Iași 21 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași
454 Iași 22 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Titu Maiorescu” Iași
455 Iași 23 Municipiul Iași Școala Primară „Gheorghe Asachi” Iași
456 Iași 24 Municipiul Iași Seminarul Teologic Ortodox „Sfântu Vasile cel Mare” Iași
457 Iași 25 Municipiul Pașcani Colegiul Tehnic de Căi Ferate „Unirea” Pașcani
458 Iași 26 Orașul Podu Iloaiei Liceul Tehnologic „Haralamb Vasiliu” Podu Iloaiei
459 Iași 27 Aroneanu Școala Gimnazială „Aron Vodă” Aroneanu
460 Iași 28 Butea Școala Gimnazială Butea
461 Iași 29 Ciurea Școala Gimnazială „Comandor Alexandru Cătuneanu” Lunca Cetățuii
462 Iași 30 Fântânele Școala Profesională Fântânele
463 Iași 31 Holboca Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare” Dancu
464 Iași 32 Mircești Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Mircești
465 Iași 33 Rediu Școala Gimnazială Rediu comuna Rediu
466 Iași 34 Scobinți Școala Gimnazială Scobinți
467 Iași 35 Scobinți Școala Gimnazială Sticlăria
468 Iași 36 Valea Lupului Școala Gimnazială „Profesor Mihai Dumitriu” Valea Lupului
469 Iași 37 Tomești Școala Gimnazială Chicerea
470 Iași 38 Voinești Școala Gimnazială „Ioanid Romanescu” Voinești
471 Iași 39 Municipiul Iași Colegiul „Richard Wurmbrand” Iași
472 Iași 40 Municipiul Iași Școala Primară „Euro Kid” Iași
473 Iași 41 Municipiul Iași Liceul Teoretic „Varlaam Mitropolitul” Iași
474 Iași 42 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Euroed” Iași
475 Iași 43 Municipiul Iași Școala Gimnazială „Paradis” Iași
476 Iași 44 Municipiul Iași Școala Gimnazială Internațională „Spectrum” Iași
477 Iași 45 Municipiul Iași Școala Postliceală Sanitară „Aprendis” Iași
478 Iași 46 Municipiul Iași Școala Primară „Hansel Und Gretel” Iași
479 Iași 47 Municipiul Iași Grădinița „Amicus Junior” Iași (Fundația Amicus Junior)
480 Ilfov 1 Popești-Leordeni Școala Gimnazială „Ioan Bădescu” Popești-Leordeni
481 Ilfov 2 Dascălu Școala Gimnazială Nr. 1 Dascălu
482 Ilfov 3 Voluntari Școala Gimnazială „Anton Pann” Voluntari
483 Ilfov 4 Brănești Liceul Tehnologic „Cezar Nicolau” Brănești
484 Ilfov 5 Afumați Școala Gimnazială Nr. 1 Afumați
485 Ilfov 6 Brănești Liceul Teoretic „Traian Lalescu” Brănești
486 Ilfov 7 Voluntari Școala Gimnazială Nr. 3 Voluntari
487 Ilfov 8 Chiajna Liceul Tehnologic „Doamna Chiajna” Roșu
488 Ilfov 9 Voluntari Liceul Maarif International School of Bucharest
489 Ilfov 10 Voluntari Liceul Teoretic „Little London Pipera” Voluntari
490 Ilfov 11 Voluntari Liceul Tehnologic „Nicolae Bălcescu” Voluntari
491 Maramureș 1 Cavnic Colegiul Economic „Pintea Viteazul” Cavnic
492 Maramureș 2 Sighetu Marmației Școala Gimnazială „George Coșbuc” Sighetu Marmației
493 Maramureș 3 Groși Școala Gimnazială „Gheorghe Lupan” Groși
494 Maramureș 4 Baia Mare Școala Gimnazială „Dr. Victor Babeș” Baia Mare
495 Maramureș 5 Baia Mare Școala Gimnazială „Ep. Dr. Alexandru Rusu” Baia Mare
496 Maramureș 6 Baia Mare Colegiul Național „Mihai Eminescu” Baia Mare
497 Maramureș 7 Sighetu Marmației Liceul Tehnologic „Marmația” Sighetu Marmației
498 Maramureș 8 Baia Mare Colegiul Tehnic „George Barițiu” Baia Mare
499 Maramureș 9 Baia Mare Colegiul Național „Vasile Lucaciu” Baia Mare
500 Maramureș 10 Baia Mare Școala Gimnazială „George Coșbuc” Baia Mare
501 Mehedinți 1 Grozești Școala Gimnazială Grozești
502 Mureș 1 Târgu Mureș Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
503 Mureș 2 Chiheru de Jos Școala Gimnazială „Iuliu Grania”
504 Mureș 3 Târgu Mureș Liceul Tehnologic „Gheorghe Șincai”
505 Mureș 4 Ogra (satul Vaideiu) Școala Gimnazială „Soli Deo Gloria”
506 Mureș 5 Sâncraiu de Mureș Școala Gimnazială Sâncraiu de Mureș
507 Mureș 6 Suseni Școala Gimnazială Suseni
508 Mureș 7 Petelea Școala Gimnazială Petelea
509 Mureș 8 Albești Școala Gimnazială Albești
510 Mureș 9 Nazna Școala Gimnazială „Omega”
511 Mureș 10 Târgu Mureș Școala Gimnazială „Omega”
512 Mureș 11 Târgu Mureș Liceul Vocațional Reformat
513 Mureș 12 Ibănești Școala Gimnazială Ibănești
514 Mureș 13 Târgu Mureș Liceul Teoretic „Bolyai Farkas”
515 Mureș 14 Batoș Școala Gimnazială Batoș
516 Mureș 15 Sovata Liceul Tehnologic „Domokos Kazmer”
517 Mureș 16 Saschiz Școala Gimnazială „Ion Dacian”
518 Mureș 17 Cristești Școala Gimnazială Cristești
519 Mureș 18 Târgu Mureș Școala Gimnazială „Dr. Bernady Gyorgy”
520 Mureș 19 Sighișoara Colegiul Național „Mircea Eliade”
521 Mureș 20 Târgu Mureș Colegiul Agricol „Traian Săvulescu”
522 Mureș 21 Târgu Mureș Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”
523 Mureș 22 Sighișoara Liceul Tehnologic Nr. 1
524 Neamț 1 Târgu-Neamț Liceul „Vasile Conta”
525 Neamț 2 Ion Creangă Școala Gimnazială Comuna Ion Creangă
526 Neamț 3 Piatra-Neamț Colegiul Național „Calistrat Hogaș”
527 Neamț 4 Dumbrava Roșie Școala Gimnazială Nr. 1 Comuna Dumbrava Roșie
528 Neamț 5 Săbăoani Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani
529 Neamț 6 Bălțătești Școala Gimnazială Comuna Bălțătești
530 Neamț 7 Tașca Școala Gimnazială „Vasile Mitru”
531 Neamț 8 Roman Școala de Artă „Sergiu Celibidache”
532 Neamț 9 Piatra-Neamț Colegiul Național „Gheorghe Asachi”
533 Neamț 10 Piatra-Neamț Colegiul Național „Petru Rareș”
534 Neamț 11 Piatra-Neamț Colegiul Tehnologic „Spiru Haret”
535 Neamț 12 Piatra-Neamț Colegiul Național de Informatică
536 Neamț 13 Piatra-Neamț Liceul Economic „Alexandru Ioan Cuza”
537 Neamț 14 Piatra-Neamț Liceul de Artă „Victor Brauner”
538 Olt 1 Deveselu Școala Gimnazială Deveselu
539 Olt 2 Slatina Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
540 Olt 3 Slatina Colegiul Național „Ion Minulescu”
541 Olt 4 Sâmburești Școala Gimnazială Sâmburești
542 Olt 5 Balș Liceul Teoretic „Petre Pandrea”
543 Olt 6 Vitomirești Liceul Tehnologic Vitomirești
544 Prahova 1 Comuna Măgurele Școala Gimnazială, comuna Măgurele
545 Prahova 2 Municipiul Ploiești Școala Gimnazială „Radu Stanian”, municipiul Ploiești
546 Prahova 3 Comuna Valea Călugărească Liceul Tehnologic „Gheorghe Ionescu-Șișești” Comuna Valea Călugărească
547 Prahova 4 Satul Nedelea, comuna Ariceștii Rahtivani Școala Gimnazială Satul Nedelea, comuna Ariceștii Rahtivani
548 Prahova 5 Comuna Ariceștii Rahtivani Școala Gimnazială Comuna Ariceștii Rahtivani
549 Prahova 6 Comuna Talea Școala Gimnazială Comuna Talea
550 Prahova 7 Satul Strejnicu, comuna Târgșoru Vechi
Școala Gimnazială Satul Strejnicu, comuna Târgșoru Vechi
551 Prahova 8 Municipiul Ploiești Liceul Tehnologic de Transporturi, municipiul Ploiești
552 Prahova 9 Comuna Lapoș Școala Gimnazială Comuna Lapoș
553 Prahova 10 Orașul Breaza Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu”, orașul Breaza
554 Prahova 11 Comuna Cocorăștii Mislii Școala Gimnazială Comuna Cocorăștii Mislii
555 Prahova 12 Comuna Brazi Școala Gimnazială Comuna Brazi
556 Prahova 13 Comuna Poienarii Burchii Școala Gimnazială Comuna Poienarii Burchii
557 Prahova 14 Municipiul Ploiești Liceul Tehnologic „Toma Socolescu”, municipiul Ploiești
558 Prahova 15 Orașul Bușteni Colegiul „Ion Kalinderu”, orașul Bușteni
559 Prahova 16 Comuna Blejoi Școala Gimnazială „Radu Tudoran”, comuna Blejoi
560 Prahova 17 Municipiul Ploiești Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”, municipiul Ploiești
561 Prahova 18 Comuna Târgșoru Vechi Școala Gimnazială Comuna Târgșoru Vechi
562 Prahova 19 Municipiul Câmpina Colegiul Național „Nicolae Grigorescu”, municipiul Câmpina
563 Satu Mare 1 Satu Mare Colegiul Național „Kolcsey Ferenc”
564 Satu Mare 2 Satu Mare Liceul Teoretic German „J. Ettinger”
565 Satu Mare 3 Satu Mare Școala Gimnazială „Bălcescu-Petofi”
566 Satu Mare 4 Medieșu Aurit Școala Profesională „G. Coșbuc”
567 Satu Mare 5 Cămin Școala Gimnazială „J. Szolomayer”
568 Satu Mare 6 Satu Mare Colegiul Național „M. Eminescu”
569 Satu Mare 7 Satu Mare Colegiul Național „I. Slavici”
570 Satu Mare 8 Satu Mare Liceul Teologic Reformat
571 Satu Mare 9 Satu Mare Școala Gimnazială „A. Iancu”
572 Satu Mare 10 Satu Mare Liceul Teologic Romano-Catolic „Ham Janos”
573 Satu Mare 11 Satu Mare Colegiul Național „Doamna Stanca”
574 Satu Mare 12 Negrești-Oaș Școala Gimnazială Nr. 1
575 Satu Mare 13 Negrești-Oaș Școala Gimnazială Nr. 3
576 Satu Mare 14 Carei Școala Gimnazială Nr. 1
577 Satu Mare 15 Carei Liceul Teologic Romano-Catolic „J. Calasantius”
578 Sibiu 1 Gura Râului Școala Gimnazială „Aurel Decei” Gura Râului
579 Sibiu 2 Copșa Mică Liceul Tehnologic „Nicolae Teclu” Copșa Mică
580 Sibiu 3 Mârșa, Avrig Liceul Tehnologic Mârșa
581 Sibiu 4 Avrig Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Avrig
582 Sibiu 5 Avrig Școala Gimnazială Avrig
583 Sibiu 6 Șura Mică Școala Gimnazială Șura Mică
584 Sibiu 7 Sibiu Școala Gimnazială Nr. 18 Sibiu
585 Sibiu 8 Mediaș Școala Postliceală „Auxila” Mediaș
586 Sibiu 9 Mediaș Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Mediaș
587 Sibiu 10 Ațel Școala Gimnazială Ațel
588 Sibiu 11 Sibiu Școala Gimnazială „Radu Selejan” Sibiu
589 Sibiu 12 Poiana Sibiului Școala Gimnazială „Ioan Ban-Dascălu” Poiana Sibiului
590 Sibiu 13 Sibiu Școala Gimnazială „Regina Maria” Sibiu
591 Sibiu 14 Miercurea Sibiului Liceul Tehnologic „Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului
592 Sibiu 15 Mediaș Liceul Teoretic „Axente Sever” Mediaș
593 Sibiu 16 Cisnădie Liceul Tehnologic Cisnădie
594 Sibiu 17 Sibiu Școala Gimnazială Nr. 8 Sibiu
595 Sibiu 18 Sibiu Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
596 Sibiu 19 Sibiu Liceul Tehnologic „Independența” Sibiu
597 Sibiu 20 Mediaș Școala Gimnazială „George Popa” Mediaș
598 Sibiu 21 Sibiu Liceul de Artă Sibiu
599 Sibiu 22 Sibiu Școala Gimnazială Nr. 13 Sibiu
600 Sibiu 23 Ocna Sibiului Școala Gimnazială Ocna Sibiului
601 Sibiu 24 Sibiu Școala Gimnazială „Ion Luca Caragiale” Sibiu
602 Sibiu 25 Dumbrăveni Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni
603 Sibiu 26 Mediaș Școala Gimnazială „Cireșarii” Mediaș
604 Sibiu 27 Merghindeal Școala Gimnazială Merghindeal
605 Sibiu 28 Mediaș Liceul Teoretic „Roth-Oberth” Mediaș
606 Sibiu 29 Mediaș Școala Gimnazială Nr. 4 Mediaș
607 Sibiu 30 Poplaca Școala Gimnazială Poplaca
608 Sibiu 31 Mediaș Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș
609 Sibiu 32 Turnu Roșu Școala Gimnazială „Matei Basarab” Turnu Roșu
610 Sibiu 33 Biertan Școala Gimnazială Biertan
611 Sibiu 34 Valea Viilor Școala Gimnazială „Marțian Negrea” Valea Viilor
612 Sibiu 35 Sadu Școala Gimnazială „Samuel Micu” Sadu
613 Sibiu 36 Șeica Mică Școala Gimnazială Șeica Mică
crt. Județul Localitatea Unitatea de învățământ
614 Sibiu 37 Sibiu Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” Sibiu
615 Sibiu 38 Cisnădie Liceul Teoretic „Gustav Gunndisch” Cisnădie
616 Sibiu 39 Cisnădie Școala Gimnazială Nr. 3 Cisnădie
617 Sibiu 40 Sibiu Liceul Teoretic „Constantin Noica”
618 Sibiu 41 Sibiu Școala Gimnazială Româno-Finlandeză
619 Sibiu 42 Șura Mică Școala Gimnazială Șura Mică
620 Suceava 1 Băișești Școala Gimnazială Băișești
621 Suceava 2 Bilca Școala Gimnazială „George Tofan” Bilca
622 Suceava 3 Bogdănești Școala Gimnazială Nr. 1 Bogdănești
623 Suceava 4 Broșteni Liceul Tehnologic „Nicolai Nanu” Broșteni
624 Suceava 5 Câmpulung Moldovenesc Colegiul Național „Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc
625 Suceava 6 Câmpulung Moldovenesc Colegiul Silvic „Bucovina” Câmpulung Moldovenesc
626 Suceava 7 Câmpulung Moldovenesc Școala Gimnazială „George Voevidca” Câmpulung Moldovenesc
627 Suceava 8 Câmpulung Moldovenesc Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc
628 Suceava 9 Câmpulung Moldovenesc Liceul Tehnologic Nr. 1 Câmpulung Moldovenesc
629 Suceava 10 Cornu Luncii Școala Gimnazială „Constantin Blănaru” Cornu Luncii
630 Suceava 11 Crucea Școala Gimnazială Crucea
631 Suceava 12 Dorna Arini Școala Gimnazială Dorna Arini
632 Suceava 13 Dornești Școala Gimnazială Dornești
633 Suceava 14 Drăgușeni Școala Gimnazială „Luca Gavril” Drăgușeni
634 Suceava 15 Fălticeni Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni
635 Suceava 16 Fălticeni Școala Gimnazială „Ion Irimescu” Fălticeni
636 Suceava 17 Fălticeni Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni
637 Suceava 18 Fălticeni Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Fălticeni
638 Suceava 19 Fălticeni Școala Gimnazială „Ioan Ciurea” Fălticeni
639 Suceava 20 Frătăuții Noi Școala Gimnazială „Iraclie Porumbescu” Frătăuții Noi
640 Suceava 21 Găinești Școala Gimnazială Găinești
641 Suceava 22 Gura Humorului Centrul Școlar de Educație Incluzivă „Sf. Andrei” Gura Humorului
642 Suceava 23 Horodnic de Sus Școala Gimnazială „Iulian Vesper” Horodnic de Sus
643 Suceava 24 Ilișești Școala Gimnazială „Simion Florea Marian” Ilișești
644 Suceava 25 Liteni Liceul Tehnologic „Iorgu Vîrnav Liteanu” Liteni
645 Suceava 26 Marginea Școala Gimnazială Nr. 2 Marginea
646 Suceava 27 Marginea Școala Gimnazială Nr. 3 Marginea
647 Suceava 28 Neagra Șarului Școala Gimnazială Neagra Șarului
648 Suceava 29 Oniceni Școala Gimnazială Oniceni
649 Suceava 30 Panaci Școala Gimnazială Panaci
650 Suceava 31 Pătrăuți Școala Gimnazială „Constantin Morariu” Pătrăuți
651 Suceava 32 Rădăuți Colegiul Tehnic Rădăuți
652 Suceava 33 Rădăuți Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți
653 Suceava 34 Rădăuți Școala Gimnazială „Dimitrie Cantemir” Rădăuți
654 Suceava 35 Rădăuți Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Rădăuți
655 Suceava 36 Rădăuți Școala Gimnazială „Gheorghe Popadiuc” Rădăuți
656 Suceava 37 Rădăuți Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți
657 Suceava 38 Sadova Școala Gimnazială Sadova
658 Suceava 39 Șcheia Școala Gimnazială „Dimitrie Păcurariu” Șcheia
659 Suceava 40 Siminicea Școala Gimnazială Siminicea
660 Suceava 41 Slatina Școala Gimnazială „Alexandru Lăpușneanu” Slatina
661 Suceava 42 Suceava Colegiul Național de Informatică „Spiru Haret” Suceava
662 Suceava 43 Suceava Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava
663 Suceava 44 Suceava Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava
664 Suceava 45 Suceava Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava
665 Suceava 46 Suceava Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
666 Suceava 47 Suceava Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava
667 Suceava 48 Suceava Liceul Teoretic „Filadelfia” Suceava
668 Suceava 49 Suceava Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava
669 Suceava 50 Suceava Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava
670 Suceava 51 Suceava Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava
671 Suceava 52 Suceava Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava
672 Suceava 53 Suceava Școala Postliceală Sanitară Suceava
673 Suceava 54 Suceava Colegiul Tehnic „Alexandru Ioan Cuza” Suceava
674 Suceava 55 Suceava Școala Gimnazială Nr. 10 Suceava
675 Suceava 56 Suceava Liceul cu Program Sportiv Suceava
676 Suceava 57 Suceava Școala Gimnazială „Jean Bart” Suceava
677 Suceava 58 Sucevița Școala Gimnazială „Dimitrie Vatamaniuc” Sucevița
678 Suceava 59 Vama Școala Gimnazială „Iorgu G. Toma” Vama
679 Suceava 60 Fălticeni Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni
680 Teleorman 1 Alexandria Școala Gimnazială Nr. 7 Alexandria
681 Teleorman 2 Drăgănești-Vlașca Școala Gimnazială Drăgănești-Vlașca
682 Teleorman 3 Roșiori de Vede Școala Gimnazială „Zaharia Stancu” Roșiori de Vede
683 Teleorman 4 Troianul Școala Gimnazială „Ion Preotu” Troianul
684 Teleorman 5 Alexandria Liceul Teoretic „Alexandru Ghica” Alexandria
685 Teleorman 6 Turnu Măgurele Școala Gimnazială Nr. 4 Turnu Măgurele
686 Timiș 1 Timișoara Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga”
687 Timiș 2 Timișoara Colegiul Tehnic „Emanuil Ungureanu”
688 Timiș 3 Timișoara Colegiul Tehnic „Henri Coandă”
689 Timiș 4 Timișoara Liceul Teoretic „William Shakespeare”
690 Timiș 5 Timișoara Liceul Teoretic „Grigore Moisil”
691 Timiș 6 Timișoara Liceul Tehnologic „Electrotimiș”
692 Timiș 7 Timișoara Liceul Teoretic „Bela Bartok”
693 Timiș 8 Lugoj Liceul Tehnologic „Valeriu Braniște”
694 Timiș 9 Lugoj Școala Gimnazială „Anișoara Odeanu”
695 Timiș 10 Lugoj Liceul Teoretic „Harul”
696 Timiș 11 Sânnicolau Mare Școala Gimnazială „Theodor Bucurescu” Nr. 1 — Sânnicolau Mare
697 Timiș 12 Recaș Liceul Teoretic Recaș
698 Timiș 13 Moșnița Nouă Școala Gimnazială Moșnița Nouă
699 Timiș 14 Ghiroda Școala Gimnazială Ghiroda
700 Timiș 15 Satchinez Școala Gimnazială Satchinez
701 Timiș 16 Voiteg Școala Gimnazială „Domino Servite” Voiteg
702 Timiș 17 Mașloc Școala Gimnazială Mașloc
703 Timiș 18 Giarmata Școala Gimnazială Giarmata
704 Tulcea 1 Tulcea Colegiul Dobrogean „Spiru Haret” Tulcea
705 Tulcea 2 Tulcea Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea
706 Tulcea 3 Tulcea Liceul Tehnologic „Anghel Saligny” Tulcea
707 Tulcea 4 Tulcea Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Tulcea
708 Tulcea 5 Tulcea Liceul Tehnologic Agricol „Nicolae Cornățeanu” Tulcea
709 Tulcea 6 Tulcea Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Tulcea
710 Tulcea 7 Tulcea Liceul Teoretic „Ion Creangă” Tulcea
711 Tulcea 8 Tulcea Școala Gimnazială „Elena Doamna” Tulcea
712 Tulcea 9 Tulcea Școala Gimnazială „Nifon Bălășescu” Tulcea
713 Tulcea 10 Topolog Liceul Tehnologic Topolog
714 Tulcea 11 Sfântu Gheorghe Școala Gimnazială Sfântu Gheorghe
715 Tulcea 12 I.C. Brătianu Școala Gimnazială „Ion Creangă” I.C. Brătianu
716 Tulcea 13 Grindu Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Grindu
717 Tulcea 14 Dorobanțu Școala Gimnazială Dorobanțu
718 Tulcea 15 Dăeni Școala Gimnazială Dăeni
719 Tulcea 16 Beștepe Școala Gimnazială Beștepe
720 Vâlcea 1 Pietrari Școala Gimnazială Pietrari
721 Vâlcea 2 Roești Școala Gimnazială „Ion C. Constantinescu” Cueni
722 Vâlcea 3 Nicolae Bălcescu Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” Rotărăști
723 Vâlcea 4 Lăpușata Școala Gimnazială Lăpușata
724 Vaslui 1 Vaslui Școala Gimnazială „Dimitrie Cantemir”
725 Vaslui 2 Huși Colegiul Național „Cuza Vodă”
726 Vaslui 3 Lunca Banului Școala Gimnazială Nr. 1 Sat Lunca Banului
727 Vaslui 4 Bârlad Liceul Tehnologic „Alexandru Ioan Cuza”
728 Vaslui 5 Pogonești Școala Gimnazială „Dimitrie Negruțiu”
729 Vaslui 6 Epureni Școala Gimnazială „Constantin Asiminei”
730 Vaslui 7 Cepești Școala Gimnazială Nr. 1 Sat Cepești
731 Vaslui 8 Negrești Liceul Tehnologic „Nicolae Iorga”
732 Vaslui 9 Bârlad Liceul Pedagogic „Ioan Popescu”
733 Vrancea 1 Focșani Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”
734 Vrancea 2 Focșani Colegiul Național Pedagogic „Spiru Haret”
735 Vrancea 3 Focșani Colegiul Tehnic „Edmond Nicolau”
736 Vrancea 4 Focșani Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi”
737 Vrancea 5 Adjud Colegiul Tehnic „Gheorghe Balș”
738 Vrancea 6 Focșani Liceul de Artă „Gheorghe Tattarescu” Focșani
739 Vrancea 7 Panciu Liceul Teoretic „Ioan Slavici” Panciu
740 Vrancea 8 Focșani Școala Gimnazială „Alexandru Vlahuță” Focșani
741 Vrancea 9 Focșani Școala Gimnazială „Ion Basgan”
742 Vrancea 10 Câmpuri Școala Gimnazială Câmpuri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Mai multe articole...