CSM Alexandria face furori în Cupa României la fotbal

Publicat: 19 oct. 2022, 13:28, de Vlad Stefan Orjan, în SPORT , ? cititori
Sursă foto: gsp.ro

Surpriză mare în primul meci din grupele Cupei României. Teleormănenii le-au ținut piept cu brio constănțenilor lui Gică Hagi.

Meciul CSM Alexandria – Farul s-a încheiat cu scorul de 2-2. Constănțenii lui Hagi au deschis foarte repede scorul, după ce în minutul 8 Torje a marcat un gol spectaculos. Pentru a menține handicapul, constănțenii au marcat și golul cu numărul doi prin Moldoveanu în minutul 33, dar golul i-a fost anulat pentru offside.

După o lovitură liberă din minutul 35, trupa din Teleorman a egalat superb prin Stancu.

După aproximativ o oră de joc, Farul a preluat din nou conducerea prin același Torje, la o fază lucrată de Enes Sali.

Scor final CSM Alexandria – Farul

După încă o ocazie uriașă a Farului, când Dumitarche a ratat singur cu portarul, teleormănenii n-au iertat greșeala și i-au egalat în minutul 86, iar CSM Alexandria – Farul s-a terminat 2-2.

Ștefan Odoroabă, antrenorul de la CSM Alexandria, a analizat egalul spectaculos obținut de echipa sa în fața Farului, 2-2 în grupa C a Cupei României.

,,Nu am avut emoții nici eu, nici jucătorii. M-am bucurat că am căzut cu ei în Cupă, e echipa momentului, lider în Liga 1. Ei și CFR sunt cele mai în formă echipe. Chiar mă bucur că aducem astfel de echipe la Alexandria”, a declarat Ștefan Odoroabă, pentru gsp.ro.