CSM București, victorie categorică cu Podravka Koprivnica în Liga Campionilor

Publicat: 06 feb. 2022, 19:30, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

Victorie pentru echipa de handbal feminin CSM București, care a câștigat duminică partida cu RK Podravka, constând pentru etapa a 12-a a Gupei B din Liga Campionilor cu scorul de 29-21 (19-10).

Tigroaicele sunt calificate în optimile de finală, indiferent de rezultatele ultimelor 2 etape, însă au doar șanse teoretice de a trece direct în sferturi.

După ce a dominat primă repriză, în care și-a asigurat un avantaj de 9 goluri, CSM București, echipa lui Adi Vasile, a jucat în partea a doua cu garnitura secundă. Antrenorul naționalei a dat astfel șansa minute bune și jucătoarelor mai tinere să joace.

CSM București ocupă poziția a 5-a ăn grupă, cu 14 puncte, după 12 meciuri jucate și mai are de jucat încă două meciuri, cu Rostov-Don, în deplasare, pe 12 februarie, și cu Esbjerg, acasă, pe 20 februarie.