Deian Sorescu a deschis scorul pentru Rakow, în etapa a treia din campionatul Poloniei

Publicat: 31 iul. 2022, 22:43, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Deian Sorescu a deschis scorul pentru Rakow Czestochowa, duminică, în victoria cu scorul de 3-2 obţinută în fața formaţiei Stal Mielec, în etapa a treia din campionatul Poloniei.

Bogdan Racoviţan şi Deian Sorescu au fost titular la Rakow Czestochowa. Sorescu a deschis scorul pentru Rakow în minutul 4, iar celelalte goluri ale echipei Rakow au fost înscrise de Piasecki (min. 57) şi Ivan Lopez Alvarez (min. 71 – din penalty). De cealaltă parte, oaspeţii au marcat prin Wlazlo (min. 31) şi Kasperkiewicz (min.85). Racoviţan a fost înlocuit la pauză de Patryk Kun, iar Sorescu a evoluat până în minutul 87.

Rakow a acumulat şase puncte după primele trei etape din campionat, dar are un joc mai puţin disputat.