Florin Tănase a debutat cu pasă de gol, la Al Jazira, în prima etapă a campionatului Emiratelor Arabe Unite (Video)

Florin Tănase (27 de ani) a debutat cu o pasă la Al Jazira, în meciul câștigat de echipa sa, cu 2-0, sâmbătă în faţa echipei Al Bataeh.

Mijlocaşul român a început ca titular meciul din prima etapă a campionatului Emiratelor Arabe Unite. Tănase a pasat decisiv la primul gol în partida disputată în deplasare în compania echipei Dibba Al Fujairah. Tănase a contribuit decisiv la golul marcat în minutul 11 de Mabkhout şi a fost înlocuit în minutul 73.

Mai multe articole...

Cele mai noi articole

Angel Tîlvăr: „Statutul de membru al NATO este unul dintre pilonii...

Cu ocazia marcării a 20 de ani de la momentul aderării României la NATO, ministrul Apărării, Angel Tîlvăr, a făcut un scurt bilanț. În...
Alegeri prezidentiale, in septembrie

România, de 20 de ani în NATO. Mesajul premierului Marcel Ciolacu

Se împlinesc 20 de ani de când România este țară membră NATO. Cu ocazia acestei zile, Marcel Ciolacu a transmis un mesaj pe rețelele...