JOB Alert! Angajăm editor de știri! Trimite-ne CV-ul tău

Publicat: 09 apr. 2024, 18:02, de Ziarul Puterea, în ESENȚIAL , ? cititori

Ziarul Puterea este în căutarea unui editor de știri care să se alăture echipei.

Responsabilități:

  • Editarea, verificarea și îmbunătățirea articolelor și știrilor pentru a asigura acuratețea și corectitudinea informațiilor.
  • Coordonarea procesului de editare și publicare a știrilor, respectând termenele și standardele de calitate.
  • Identificarea subiectelor și a evenimentelor de actualitate relevante pentru a fi acoperite în mod corespunzător.
  • Lucrul în strânsă colaborare cu redactorii și reporterii pentru a dezvolta conținuturi informative și interesante.
  • Scrierea unor știri
  • Cunoștințe SEO și Google Analytics

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul jurnalismului de minimum trei ani, la o publicație națională
  • Abilități excelente de redactare, editare și comunicare în limba română
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona multiplele sarcini într-un mediu dinamic
  • Cunoștințe solide SEO

Ce îți oferim:

  • Salariu atractiv
  • Aparatură necesară
  • Bonusuri de perfomanță