JOB Alert! Angajăm reporter! Trimite-ne CV-ul tău

Publicat: 09 apr. 2024, 16:01, de Ziarul Puterea, în ESENȚIAL , ? cititori

Ziarul Puterea este în căutarea unui reporter care să fie la curent cu toate noutățile din domeniul social și cel educațional!

Responsabilități :

  • Documentarea și redactarea articolelor pe teme sociale și de educație
  • Intervievarea surselor relevante și obținerea de informații verificate
  • Participarea la evenimente
  • Să fie la curent cu tendințele și problemele sociale/educaționale actuale
  • Colaborarea cu echipa editorială pentru a dezvolta conținuturi interesante și relevante pentru cititori

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul jurnalismului de minimum trei ani, la o publicație națională, preferabil în domeniul social și educational
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene stricte
  • Cunoștiințe SEO

Ce oferim:

  • Salariu atractiv
  • Aparatură necesară
  • Bonusuri de perfomanță

Așteptăm CV-ul tău  office@puterea.ro!