Liga 1: Rapid – Gaz Metan 1-2. Antrenorul Ilie Poenaru a debutat pe banca tehnică a ardelenilor (Video)

Publicat: 17 sept. 2021, 23:23, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Liga 1: Rapid - Gaz Metan 1-2. Antrenorul Ilie Poenaru a debutat pe banca tehnică a ardelenilor (Video)

Rapid a fost învinsă de Gaz Metan, scor 1-2, într-un meci disputat vineri seară, pe Arena Națională, în etapa a 9-a a Ligii I.

Formația medieșeană a deschis scorul în minutul 7, prin Yuri, acesta marcând cu o lovitură de cap. Gazele au restabilit egalitatea  trei minute mai târziu. Alexandru Albu a adus egalarea din lovitură liberă.

În minutul 62 spiritele s-au inflamat, iar meciul a fost întrerupt după ce suporterii au aruncat o petardă în teren. Marcatorul primului al meciului, Yuri, a acuzat probleme medicale.

Gaz Metan a marcat golul victoriei în minutul 76. Vlad Morar a înscris golul victoriei dintr-o pasă a lui Ronaldo Deaconu. Antrenorul Ilie Poenaru a debutat cu dreptul pe banca tehnică a noii sale echipe.

Au evoluat echipele

Rapid: Moldovan – Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais – Crepulja, Albu, Ilie (Sefer ’56)- Carnat (Hiistei ’77), Marzouk (Bălan ‘ 56), Stahl (Alaimi ’57). Antrenor: Mihai Iosif

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – De Moura, Matricardi, Yuri, Trif (Velisar ’75) –  Alceus, Francisco Júnior (Filip ’82) – Horşia (Iancu ’66), Deaconu, Grădinaru (Chamed ’75)- Irobiso (Morar ’65). Antrenor: Ilie Poenaru

Gaz Metan ocupă locul 14, cu 7 puncte, iar Rapid e pe 2, cu 17 puncte.