Mesajul transmis de Cristiano Ronaldo după ce a fost introdus pe teren în minutul 86 al meciului cu Liverpool

Manchester United a învins-o, luni seara, pe Liverpool, scor 2-1, într-un meci din etapa a treia din Premier League. Cristiano Ronaldo a fost rezervă şi a fost introdus pe teren în minutul 86.

Manchester United a obţinut prima victorie a sezonului. Gazdele au marcat prin Jadon Sancho (min. 16) şi Marcus Rashford (min. 53). Pentru Liverpool a redus din diferență Mohamed Salah, în minutul 81. În această vară, Cristiano Ronaldo și-a manifestat dorința de a pleca de pe Old Trafford.

Cvintuplul câștigător al Balonului de Aur nu a fost accidentat, iar decizia de a-l ține pe banca de rezerve i-a aparținut în totalitate lui Erik ten Hag. După meci, starul portughez a postat un mesaj pe rețelele sociale.

Bravo, Manchester United! Mulțumesc pentru susținere, Old Trafford!”, a postat Cristiano Ronaldo, pe Instagram.