Rezultate înregistrate miercuri, în Cupa României

Publicat: 19 oct. 2022, 17:50, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

FC Botoşani, FC Voluntari şi Ocna Mureş au câștigat meciurile disputate, miercuri, în grupele Cupei României Betano.

În grupa A, FC Voluntari s-a impus în deplasare cu Unirea Slobozia, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Raţă, în minutul 54. În prima partidă a grupei, Dinamo şi U Craiova 1948 au remizat, marţi, scor 0-0. Ultima partidă din prima etapă a grupei, Petrolul – Sepsi, este programată joi, de la ora 18.15.

În grupa B, FC Botoşani a câștigat meciul disputat în deplasare cu Gloria Buzău, scor 1-0. Unicul gol a fost marcat de Mailat (53). Partida a doua a grupei, UTA Arad – FCSB, este programată la ora 21.00. Joi va avea loc meciul Oţelul Galaţi – CS Mioveni.

În grupa D, Ocna Mureş s-a impus acasă în confruntarea cu Chindia, scor 1-0. Aiurgiu a marcat unicul gol al partidei, în minutul 34, din penalti. Partida Hermannstadt – Universitatea Craiova este programată la ora 18.15, iar confruntarea Minaur Baia Mare – FC Argeş se va disputa joi.

În grupa C, primele două partide s-au disputat marţi: CSM Alexandria – Farul, scor 2-2, şi CSC Dumbrăviţa – FC Rapid, scor 1-4. Partida Universitatea Cluj – CFR Cluj se va disputa joi.