Simona Halep – Maria Sakkari, în sferturi, la Kremlin Cup. Ora și televizarea meciului

Publicat: 22 oct. 2021, 09:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Simona Halep - Maria Sakkari, în sferturi, la Kremlin Cup. Ora și televizarea meciului

Simona Halep (30 ani, 19 WTA și cap de serie numărul 8) va evolua vineri în sferturile de finală ale turneului de la Moscova, împotriva grecoaicei Maria Sakkari (26 ani, 7 WTA).

Cele două jucătoare de tenis vor fi adversare în premieră în circuitul profesionist. Meciul va fi al patrulea al zilei pe terenul central, după două partide de simplu feminin (Marketa Vondrousova – Anastasia Pavliucenkova şi Arina Sabalenka – Ekaterina Alexandrova) şi una de simplu masculin (Pedro Martinez – Marin Cilic). Primul meci de pe terenul central va începe la ora 11.00. â

Meciul Halep – Sakkari va debuta în jurul orei 16.30 și va fi transmis în direct pe Digi Sport 2.

Halep s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Kremlin Cup, după ce a învins-o, cu scorul de 6-1 7-6 (4) pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 32 WTA. Românca va juca în runda următoare cu Maria Sakkari din Grecia, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 3.