Valentin Mihăilă a marcat pentru Parma, într-un meci spectaculos

Publicat: 03 sept. 2022, 22:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Parma a remizat, sâmbătă, scor 3-3, cu Genoa, în deplasare, într-un meci din cadrul etapei a patra din Serie B. Valentin Mihăilă a marcat un gol pentru oaspeți.

Frendrup a deschis scorul pentru Genoa, în minutul 16, iar Parma a egalat prin golul lui Inglese (min. 21), apoi a trecut la conducere după reuşita lui Valentin Mihăilă, din minutul 37).

Genoa a egalat prin Hfti, cu trei minute înainte de pauză şi a trecut la conducere prin golul înscris din penalty, de Coda, în minutul 51. Parma a egalat prin Estevez, în minutul 89.

La Parma, Valentin Mihăilă a fost integralist, iar Dennis Man a fost titular şi a fost schimbat în în minutul 57, fiind înlocuit de Ansaldi. La Genoa, Radu Drăguşin a fost titular, iar George Puşcaş a rămas pe banca de rezerve.