Adrian Mutu, pragmatic după victoria Rapidului cu UTA Arad: „Important e că punctele au rămas în Giulești” (Video)

Publicat: 21 aug. 2022, 14:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Adrian Mutu, pragmatic după victoria Rapidului cu UTA Arad:

La finalul meciului Rapid – UTA, 1-0, Adrian Mutu, antrenorul Rapidului, s-a declarat mulțumit de rezultat.

A fost un meci greu, am jucat contra unei echipe bune. Vreau să-l felicit pe Ilie și echipa lui. Mă bucur că am reușit să câștigăm, am avut ocazii să facem 2-0, 3-0, dar și ei au avut, puteau să egaleze în prelungiri, la intervenția senzațională a lui Moldo.

Dacă jucam mai simplu, poate nu mai ajungeam acolo. Vreau să-l felicit pe Onea, pentru meciul pe care l-a făcut și că a rezistat pe teren după 6 luni de pauză. Nu pot să contest ceea ce spune Ilie, eu mă bucur că am câștigat. A fost un meci echilibrat, au avut o șansă mare, dar și noi am avut două foarte mari. Important e că punctele au rămas în Giulești. E un campionat puternic. Sunt meciuri în care se poate întâmpla orice, trebuie să fim foarte atenți. Fără presiune nu se poate, obiectivul nostru e clar, nu trebuie să-l amintim la fiecare meci.

Am avut în seara asta UTA, urmează Sepsi, meci foarte greu, dar dacă respectăm ceea ce facem la antrenamente și ai jucători cu astfel de execuții, precum Junior sau Sefer, lucrurile se mai simplifică”, a declarat Adrian Mutu.

Rapid a învins sâmbătă seara, scor 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci contând pentru etapa a şasea din Superligă. În urma acestei victorii, giuleștenii au trecut pe primul loc în clasament.