CFR Cluj, victorie cu Slavia Praga. Campioana României conduce Grupa G din Conference League (Video)

Publicat: 13 oct. 2022, 23:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CFR Cluj a învins formaţia cehă Slavia Praga, scor 2-0, pe teren propriu, în Grupa G din Conference League.

Meciul a fost întrerupt timp de 15 minute după ce un spectator a suferit un stop cardio-respirator. În minutul 11 Muhar a fost faultat în careu, iar arbitrul central a dictat penalty. Deac a transformat lovitura de pedeapsă, iar Yuti a închis tabela, cu o lovitură de cap, în minutul 84. CFR Cluj conduce în grupa G, cu 7 puncte din patru meciuri.

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Kolinger, Camora – Deac (Cvek 46), Boateng (Hoban 89), Muhar, Roger (Petrila 89) – Yeboah (Malele 78), Janga (Braun 65). ANTRENOR: Dan Petrescu

Slavia Praga: Kolar – Dorley, Kacharaba (Ewerton 70), Ousou, Jurasek – Traore (Masopust 70), Tiehi (Kricfalusi 86) – Yira Sor (Lingr 59), Usor (Jurasek 86), Olayinka – Tecl. ANTRENOR: Jindřich Trpišovský

Cartonaşe galbene: Boateng 13, Yeboah 73, Cvek 83 / Olayinka 10, Jurasek 45, Traore 66, Dorley 76, Masopust 90, Ousou 90+1

Arbitru: Luis Godinho – Rui Teixeira, Pedro Almeida – Miguel Nogueira (toţi din Portugalia)