CFR Cluj, victorie cu Slavia Praga. Campioana României conduce Grupa G din Conference League (Video)

CFR Cluj a învins formaţia cehă Slavia Praga, scor 2-0, pe teren propriu, în Grupa G din Conference League.

Meciul a fost întrerupt timp de 15 minute după ce un spectator a suferit un stop cardio-respirator. În minutul 11 Muhar a fost faultat în careu, iar arbitrul central a dictat penalty. Deac a transformat lovitura de pedeapsă, iar Yuti a închis tabela, cu o lovitură de cap, în minutul 84. CFR Cluj conduce în grupa G, cu 7 puncte din patru meciuri.

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Kolinger, Camora – Deac (Cvek 46), Boateng (Hoban 89), Muhar, Roger (Petrila 89) – Yeboah (Malele 78), Janga (Braun 65). ANTRENOR: Dan Petrescu

Slavia Praga: Kolar – Dorley, Kacharaba (Ewerton 70), Ousou, Jurasek – Traore (Masopust 70), Tiehi (Kricfalusi 86) – Yira Sor (Lingr 59), Usor (Jurasek 86), Olayinka – Tecl. ANTRENOR: Jindřich Trpišovský

Cartonaşe galbene: Boateng 13, Yeboah 73, Cvek 83 / Olayinka 10, Jurasek 45, Traore 66, Dorley 76, Masopust 90, Ousou 90+1

Arbitru: Luis Godinho – Rui Teixeira, Pedro Almeida – Miguel Nogueira (toţi din Portugalia)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Mai multe articole...

Cele mai citite articole

Un autocar cu 44 de pasageri a luat foc pe A1,...

Un autocar în care se aflau 44 de pasageri a luat foc marți dimineață, pe autostrada A1, între Sebeș și Sibiu. Călătorii au reușit...
Austria este una dintre țările care se opune ca România să adere la spațiul Schngen SURSA FOTO: https://www.schengenvisainfo.com/

Ce a cerut Austria ca România să intre în Spațiul Schengen

Refuzul categoric al Austriei de a intra România în Spațiul Schengen ascunde o mulțime de interese economice și financiare uriașe. Potrivit informațiilor noastre provenite din...