Chindia Târgovişte – Petrolul Ploieşti 2-3. Meci spectaculos în etapa a opta a Superligii (Video)

Publicat: 31 aug. 2022, 20:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Chindia Târgovişte - Petrolul Ploieşti 2-3. Meci spectaculos în etapa a opta a Superligii (Video)

Petrolul Ploieşti a câștigat meciul disputat în faţa Chindiei Târgovişte, scor 3-2, miercuri, în deplasare, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

”Lupii galbeni” s-au impus pe final, deși în prima repriză a partidei au condus și cu scorul de 2-0, datorită dublei lui Lucian Dumitriu din minutele 8 şi 22.  Dâmbovițenii au egalat în repriza secundă. Daniel Popa a redus din diferență în minutul 75, iar Atanase a egalat în minutul 80. Două minute mai târziu, Irobiso a stability scorul final, iar Petrolul a câștigat cu 3-2.

Chindia: Moldovan – Fernandez, Celea, Boldord – Akhmatov, Passaglia (46 A. Şerban), Dumitraşcu (Vorobjovas 26’), Ad. Ioniţă (Atanase 73’) – Mihaiu (Cooper 46’), D. Popa, Popadiuc (Cherchez 87’). Antrenor: Adrian Mihalcea

Petrolul: Vâlceanu – Meijers, Huja, Tamaş – Borta (Pashov 87’), Dumitriu (Tucaliuc 68’), Cebotaru (Seto 58’), Ţicu – Jair, Ivanovski, G. Grozav (Irobiso 68). Antrenor: Nicolae Constantin

Cartonaşe galbene: Boldor 45 / Ivanovski 58, Borta 63

Cartonaş roşu: Ivanovski (Petrolul) min. 69

Arbitri: Andrei Chivulete – Mihai Marius Marica, Ferencz Tunyogi – Sebastian Colţescu

Arbitri VAR: Sorin Costreie – Vladimir Urzică

Observator: Ioan Costin Toma