CSM Bucureşti a evitat înfrângerea în Liga Campionilor, in-extremis. Cristina Neagu a marcat în ultima secundă

CSM Bucureşti a obţinut în ultima secundă o remiză pe teren propriu, duminică, cu echipa Brest Bretagne Handball, scor 30-30 (15-18), în etapa a 13-a din grupa A a Ligii Campionilor.

Vicecampioana en-titre la handbal feminin este lider în grupă şi calificată anterior în sferturile de finală. CSM Bucureşti are 22 puncte, cu un bilanţ de 10 victorii, două remize şi o înfrângere.

În ultima etapă sunt programate partidele Odense Handbold – FTC-Rail Cargo Hungaria, ,SG BBM Bietigheim – DHK Banik Most, Krim Mercator Ljubljana – CSM Bucureşti (toate pe 12 februarie) şi Brest Bretagne Handball – Vipers Kristiansand (11 februarie).

8. DHK Banik Most 0

Primele două clasate se califică direct în sferturile de finală, iar formaţiile clasate pe locurile 3-6 vor juca un play-off pentru calificarea în sferturi.

Mai multe articole...

Cele mai noi articole

Guvernul a eliminat taxa pe soare

Guvernul a adoptat Ordonanța pentru modificarea și completarea OUG 27/2022 prin care elimină taxa pe soare pentru prosumatori și actualizează schema de sprijin pentru...

Toți membrii filialei PMP Sector 5 și-au depus demisia și s-au...

PUSL, partidul condus de Cristian Popescu Piedone, a dat o lovitură puternică de imagine după ce a atras o filială întreagă a PMP. Președintele...