FC Botoşani – FC U Craiova 1948 1-0. Prima victorie pentru gruparea moldavă, după şapte etape (Video)

Publicat: 15 oct. 2022, 20:15, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FC Botoşani - FC U Craiova 1948 1-0. Prima victorie pentru gruparea moldavă, după şapte etape (Video)

FC Botoşani a învins-o pe FC U Craiova, scor 1-0, sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Sekou Camara, în minutul 90+1. Atacantul guineean fusese introdus pe teren în minutul 80.

Gruparea moldavă venea după şapte etape fără victorie, trei egaluri şi patru eşecuri.

FC Botoșani: Pap – Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu – Zabou (Shahaf 46), Ivanov (Mussis 76), Sylla – Mateus Criciuma (Petkovski 76), M. Roman II (S. Camara 80), Dragu (M. Roman 87). ANTRENOR: Mihai Teja

FCU Craiova: Popa – R. Negru (Bahassa 57), Duarte, Papadopoulos (Paramatti 80), Huyghebaert – Asamoah, Achim – Enache, Bauza, Van Durmen – G. Ganea (Jibril Ibrahimi 70). ANTRENOR: Paul Răducan

Cartonaşe galbene: R. Negru 7, G. Ganea 65, Achim 73

Arbitri: Popa Cătălin – Neacşu George Florin (Argeş), Badea Marius – Andrei Florin

Arbitri VAR: Costreie Sorin – Vornicu Adrian

Observator: Marian Salomir