FC U Craiova – Dinamo 1-0. Oltenii au debutat cu o victorie în fața propriilor suporteri, în Liga I

Publicat: 26 iul. 2021, 23:45, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FC U Craiova - Dinamo 1-0. Oltenii au debutat cu o victorie în fața propriilor suporteri, în Liga I

FC U Craiova 1948 a învins-o, luni, pe teren propriu, la limită, scor 1-0, pe Dinamo, în epilogul etapei a doua a Ligii I.

Hugo Vieira a marcat unicul gol al meciului, în minutul 65. Argentinianul Bauza i-a oferit portughezului o centrare ca la carte. De partea cealaltă, cea mai mare ocazie a echipei Dinamo a avut loc în minutul 52, când Moldoveanu a trimis în bara transversală.

Au evoluat echipele

FC U Craiova: Mogoşanu – R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Vl. Achim (Raicea ’88), Albu, Asamoah – Baeten, Bălan (Hugo Vieira ’58), Bauza (Răducanu ’77). Antrenor: Adrian Mutu

Dinamo: Eşanu – Sorescu, Răuţă, Giafer, Diniţă (Ţone ’65) – G. Creţu, Filip, A. Radu – Mihaiu (Neicuţescu ’35), R. Moldovan, A. Florescu (Bani ’35). Antrenor: Dario Bonetti