Liga I | U Craiova 1948 și Chindia Târgovişte au dat-o la pace (Video)

Publicat: 14 aug. 2021, 21:44, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

U Craiova 1948 și Chindia Târgovişte au remizat, sâmbătă seară, pe arena “Ion Oblemenco”, scor 0-0, într-un meci din etapa a cincea a Ligii 1.

Partida a fost programată iniţial la ora 18.30, dar a fost mutată la ora 19.00, din cauza temperaturilor ridicate. Echipa oltenă a fost prima care a atacat poarta adversă.  Machado nu a reușit să marcheze, în minutul 19. La rândul lor, Baeten și Sidibe au semnat câte o ocazie. Oaspeții au replicat la ultima fază a primei părți. După pauză, Chindia a fost mai aproape de gol. Florea și Matiș au ratat cele mai mari ocazii. Meciul s-a încheiat cu o remiză albă, rezultat care nu o mulțumește pe niciuna dintre ce două echipe.

U Craiova 1948: Mogoşanu – Negru, Machado, Kovacic, Huyghebaert – Asamoah, C. Albu, Pop – Sidibe (Raicea ’59), Vieira (Bălan ’73), Baeten. Antrenor: Adrian Mutu

Chindia: Căbuz – Căpuşă, Celea, Baxevanos, C. Dinu – Matiş (Şerban ’70), Iacob, Dulca, Popadiuc – D. Popa, Florea. Antrenor: Emil Săndoi