Reacția lui Adrian Mutu, după înfrângerea cu CFR Cluj: „A fost o seară plină de ghinion”

Publicat: 17 iul. 2022, 09:19, de Vlad Ciotoran, în Ultimă oră , ? cititori
Reacția lui Adrian Mutu, după înfrângerea cu CFR Cluj:

Antrenorul echipei Rapid, Adrian Mutu, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu CFR Cluj, pierdut cu scorul de 0-1, că a fost o seară plină de ghinion pentru rapidişti.

O seară plină de ghinion. În minutul 30 am fost nevoiți să facem toate cele trei schimbări. Cred că un punct era meritat. A fost un meci deschis, dar acesta este fotbalul.

Au fost probleme medicale. Sunt lucruri pe care nu le putem controla. Accidentări neașteptate. S-a văzut până la sfârșit că a fost o seară plin de ghinion.

Cred că în repriza a doua am jucat fotbal. Am dominat în anumite momente CFR-ul, echipa campioană. Prin pase, pentru că talia nu ne ajuta. Am încercat să construim  printr-o posesie progresivă. Astăzi, în lot am avut 7 jucători U21. Am făcut cele trei schimbări, în cele trei momente, și oricum, era greu pentru că aveam numai jucători neexperiementați pe bancă. Pe final, am terminat meciul bine, fără alți accidentați. A fost o seară plină de ghinion.

Avem nevoie de jucători, asta e clar. Conducerea știe acest lucru și mă aștept cât mai repede să luăm 4-5 jucători”, a declarat Adrian Mutu, la finalul partidei cu CFR Cluj.

CFR Cluj a învins-o pe Rapid, sâmbătă seara, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă.

Unicul gol al partidei a fosr marcat de Yuri, în minutul 17, care a fructificat o pasă a lui Petrila.

Rapid a primit un penalty în minutul 4 al prelungirilor, după ce arbitrul Sebastian Colţescu a consultat tehnologia VAR la un henţ al lui Hoban. Albu a executat lovitura de la 11 m, dar nu l-a învins pe portarul ardelenirlor, Cristian Bălgrădean.