Victorie pentru Cosmin Contra în faţa lui Mirel Rădoi, în Arabia Saudită. Autogol antologic

Echipa antrenată de Mirel Rădoi, Al Taee, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de formația pregătită de Cosmin Contra, Damac, într-un meci din etapa a 20-a a campionatului Arabiei Saudite.

Al Taee a deschis scorul prin Harzan, în minutul 33. La două minute după pauză, Damac a restabilit egalitatea prin Al-Sarhani. Damac a dus scorul la 2-1, prin Making, la doar șase minute după ce acesta a fost introdus în teren, de Cosmin Contra. Scorul a devenit 3-1 pentru Damac în minutul 74, după un autogol comis de Al Jabeeri.

Echipa lui Rădoi ocupă locul opt, cu 25 de puncte, în timp ce Damac este pe 7, tot cu 25 de puncte, dar cu un golaveraj mai bun. Lider este Al Ittihad, care are 47 de puncte.