Gică Hagi, în extaz după victoria cu Rapid: „De mult timp nu am văzut echipa mea să joace aşa”

Publicat: 05 dec. 2021, 12:36, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Gică Hagi, în extaz după victoria cu Rapid:

Gheorghe Hagi a declarat că jocul prestat de Farul contra Rapidului a fost unul dintre cele mai bune ale formaţiei sale şi că jucătorii constănţeni au dominat în totalitate.

Un meci mare, un meci foarte bun făcut de noi, atât ofensiv cât şi defensiv. Unul dintre cele mai bune meciuri pe care le-am făcut, de mult timp nu am văzut echipa mea să joace aşa. Mulţumit de toţi, cum au interpretat, cum au vrut. Suntem fericiţi, pentru că adversarul era foarte bun. Am dominat la toate capitolele din minutul 1 până în minutul 90. Întâlnim echipe puternice, dar şi noi suntem puternici. Anul acesta cred că nu a fost meci în care noi am fost sub adversar. Aici e bucuria mea, am avut în totalitate controlul jocului”, a spus Hagi.

Acesta a vorbit şi despre postul de selecţioner: “Nu ştiu dacă el (n.r. – Dan Petrescu) va veni, România are antrenori foarte buni. Care va fi, îi urez baftă din toată inima mea. România are nevoie să facă performanţă”.

Farul Constanţa a învins-o, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, pe Rapid, într-un meci din etapa a 18-a a Ligii 1.